Pro pístnice

Setříděno dle tlaku

P 643

Styčné plochy ucpávky jsou z PTFE, rohy a jádro ucpávky z aramidu. Díky tomuto vyztužení ucpávka výborně odolává extruzi a vysokým tlakům. Speciálně pro pístnice do 1000 bar. Odolává vodě, uhlovodíkům, kyselinám a louhům v pH 3-12 včetně abraziv. Optimální pro papírenský a potravinářský průmysl.

 

P639/L4

Velmi dobrá tepelná vodivost a objemová stabilita. V aplikaci nepodléhá stárnutí. Univerzálně odolná, vyjma silně oxidační média (oleum, dýmavá kyselina dusičná, plynný fluor). Vhodná zejména pro aplikace s axiálním pohybem, pístnice, dávkovací čerpadla a pro armatury. Vysoká životnost ucpávky.

 

P639/G4

Velmi dobrá tepelná vodivost a objemová stabilita. V aplikaci nepodléhá stárnutí. Univerzálně odolná, vyjma silně oxidační média (oleum, dýmavá kyselina dusičná, plynný fluor). Vhodná zejména pro aplikace s axiálním pohybem, pístnice, dávkovací čerpadla a pro armatury. Vysoká životnost ucpávky.

 

N510/FB

Speciálně pro pohyblivé strojní díly hydraulických zařízení (tlakovodní hydraulika) do 300 bar. Dobrá odolnost proti vodě, olejům a tukům.

 

P645

Styčné plochy ucpávky jsou z PTFE plněného grafitem , rohy a jádro ucpávky z aramidu. Díky tomuto vyztužení ucpávka výborně odolává extruzi a vysokým tlakům. Univerzální průmyslová ucpávka pro čerpadla v rozmezí pH 3-12. Odolává abrazivům, rozpouštědlům, kyselinám a pod.

 

P646

Jakostní univerzální ucpávka pro čerpadla. Vysoká chemická odolnost, vysoká pevnost, nízké tření, nízký otěr, elastická a přizpůsobivá. Dobře těsní i při malém přítlaku brýlí. Na rozdíl od aramidu odolává páře. Rozměrově stálá i při mezních teplotách. Vhodná pro běžná média.

 

P646/W

Styčné plochy ucpávky jsou z PTFE plněného grafitem kombinovaného s aramidem. Tzv. "Zebra" pletení Univerzální průmyslová ucpávka pro čerpadla v rozmezí pH 3-12. Odolává abrazivům, rozpouštědlům, kyselinám a pod.

 

P666/V

Jako P666, ale s inconelní výztuhou. Speciálně pro armatury do 350 bar. Vhodná jako komorovací prvek sestav ucpávek.

 

P639/L

Velmi dobrá tepelná vodivost a objemová stabilita. V aplikaci nepodléhá stárnutí. Univerzálně odolná, vyjma silně oxidační média (oleum, dýmavá kyselina dusičná, plynný fluor). Široká možnost použití ve všech odvětvích průmyslu. Vysoká životnost ucpávky.

 

P639/G

Velmi dobrá tepelná vodivost a objemová stabilita. V aplikaci nepodléhá stárnutí. Univerzálně odolná, vyjma silně oxidační média (oleum, dýmavá kyselina dusičná, plynný fluor). Široká možnost použití ve všech odvětvích průmyslu. Vysoká životnost ucpávky.

 

P609

Univerzální chemická odolnost, kromě tavenin alkalických kovů a některých sloučenin fluoru. Vysoká hustota pletení. Neobsahuje chloridy. Vhodné zejména pro armatury v chemickém průmyslu pro velmi čisté látky, pro plyny, pitnou vodu, v potravinářství, v energetice, ve farmaceutických zařízeních (testováno FMPA), pro kyslík (P609 S) a podobně. V armaturách též pro vysoké tlaky.

 

P652

Vysoká tepelná vodivost, dobře snáší "běh na sucho". Chemicky odolná v pH 1-14, kromě silných oxidantů (koncentrovaná HNO3, oleum a podobně). Speciální pro napájecí čerpadla v elektrárnách a teplárnách. Univerzální do cca 450°C.

 

P644

Vysoce mechanicky odolná. Univerzální použití pro znečištěná, abrazivní a krystalizující média v chemickém a papírenském průmyslu, v průmyslu odpadních vod a všude tam, kde jsou abrazivní média. K zamezení obrusu hřídelů, doporučujeme jejich povrchovou tvrdost 40-60HRc .

 

P666

Diagonálně pleteno z fólie z expandovaného grafitu. Téměř univerzálně chemicky odolná, vyjma oleum, lučavka královská, dýmavá HNO3 a silné oxidanty. Univerzálně použitelná do +450°C, nebo páry do +650°C. Zejména pro energetiku, chemický průmysl a petrochemii.

 

P610

Univerzální použití v rotačních čerpadlech, regulačních armaturách a speciálních konstrukcích v chemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Jako P609, ale upravené pro čerpadla do 12 m/s

 

P648/W

Zelenožlutá "zebra", speciální pro průmysl papíru a celulózy a pro cukrovarnictví. K utěsnění abrazivních médií při výrobě papíru a cukru se zvláštními požadavky na čistotu.

 

P640/P

Pro čerpadla a míchadla v papírenství, cukrovarnictví a v podobných zařízeních.

 

P640/PG

Pro čerpadla a míchadla v papírenství, cukrovarnictví a v podobných zařízeních. Díky grafitu se vyznačuje vyšší kluzností a lepším odvodem tepla.

 

P605

Cenově výhodná alternativa PTFE ucpávky. K univerzálnímu utěsnění rotačních a pístových čerpadel, míchadel,armatur a pod. Je dobře tvarovatelná. Používá se pro vodu, páru, organická rozpouštědla, oleje, dehty, plyny a anorganické kyseliny.

 

N506/P

Zejména pro rotační a pístová čerpadla ve vodním hospodářství, potravinářství, papírenství a pod. k utěsnění vody, olejů, tuků, paliv, a lehkých rozpouštědel. Zvláště odolná abrazivním médiím, např. v papírenském průmyslu.

 

G122/P

Obecné použití pro vodu, oleje, rozpouštědla a chemické produkty.

 

G122/PG

Obecné použití pro vodu, oleje, rozpouštědla a chemické produkty. Lepší kluznost a vyšší tepelná vodivost díky grafitu.

 

N510/FW

Použitelné pro studenou a teplou vodu, roztoky solí, odpadní vody, tuky, oleje, dehet, zředěné alkálie a podobné. Vhodné pro čerpadla.

 

N510/FG

Použitelné pro studenou a teplou vodu, roztoky solí, odpadní vody, tuky, oleje, dehet, zředěné alkálie a podobné. Vhodné pro čerpadla. Zlepšená kluznost díky grafitu.

 

N501/FW

Dobrá odolnost-teplá a studená voda, mořská voda, odpadní voda, zředěná alkalická média, tuky a oleje

 

N501/FG

Dobrá odolnost-teplá a studená voda, mořská voda, odpadní voda, zředěná alkalická média, tuky a oleje. Lepší kluznost díky grafitové impregnaci.

 

N506/PG

Zejména pro rotační a pístová čerpadla ve vodním hospodářství, potravinářství, papírenství a pod. k utěsnění vody, olejů, tuků, paliv, a lehkých rozpouštědel. Zvláště odolná abrazivním médiím, např. v papírenském průmyslu. Zvýšená kluznost díky grafitu.

 

Potřebujete poradit?
Obratem se ozveme

 • Trvalá certifikace
  Už od roku 1999
 • Zakázková výroba
  1 ks nebo tisíce obratem
 • Špičkové strojní vybavení
  9 CNC center, 2D a 3D CNC VT
 • Nestandardní tvary kroužků
  jako jediní v ČR

Nenašli jste těsnění,
Jaké potřebujete?

Vyrobíme vám ho na míru.